JAPOŃSKI MASAŻ TWARZY TANAKA

Japoński masaż twarzy Tanaka to rodzaj masażu, który dotarł do nas z Azji. Japonki i Koreanki to kobiety, które słyną z dbałości o wygląd skóry. Jedna z nich, Yukoko Tanaka, opracowała metodę masażu, który według twórczyni tej techniki może odmłodzić wygląd twarzy nawet o 10 lat.
Zmarszczki są po nim wyraźnie spłycone, skóra gładka, miła w dotyku, jędrna i rozświetlona. Jednak aby zapewnić twarzy taki efekt trzeba wykonywać masaż precyzyjnie, najlepiej każdego dnia (a nawet dwa razy dziennie: rano i wieczorem).

Na czym polega taki odmładzający, japoński masaż twarzy Tanaka?

Osoba masująca umiejętnie naciska na wybrane miejsca na twarzy i w odpowiedni sposób kieruje dłoń po twarzy. osoby masowanej. Podczas masażu japońskiego Tanaka każdą czynność powtarzamy trzykrotnie. I tak np. brodę masujemy okrężnymi ruchami, zatrzymujemy się w określonych punktach i dociskamy palce w tych miejscach nieco mocniej, następnie wędrujemy do części twarzy znajdującej się nad górną wargą, dalej – do policzków, a następnie do uszu, po czym całe dłonie zsuwają się wzdłuż skroni w kierunku szyi i obojczyków. Masaż skóry wokół oczu polega zaś na dociskaniu i masowaniu punktów umieszczonych pod dolną powieką i nad górną powieką, następnie przesuwamy dłonie w kierunku skroni i schodzimy nimi do szyi i obojczyków, bądź mostka. Masowanie czoła wykonuje się w taki sposób, że układamy palce dłoni na czole i dociskając je do skóry przesuwamy do skroni, a potem wzdłuż bocznej linii twarzy w kierunku szyi oraz obojczyków.

Co daje limfatyczny, japoński masaż twarzy Tanaka?

Japoński sposób masowania składa się z czterech etapów: relaks, drenaż limfatyczny, lifting (polegający na rozcieraniu i oklepywaniu twarzy) oraz części energetycznej (akupresura).
Co daje japoński masaż twarzy? Efekty, jakie można dostrzec po prawidłowo i systematycznie wykonywanym masażu Tanaka to m.in. młodszy, zdrowszy wygląd skóry twarzy, poprawa krążenia i przepływu limfy, regeneracja naskórka, odprężenie i rozluźnienie mięśni twarzy oraz pozbycie się toksyn i zanieczyszczeń ze skóry.

Czym wyróżnia się limfatyczny masaż twarzy?

Japoński masaż limfatyczny twarzy Tanaka to inaczej drenaż limfatyczny, który wykonuje się przy użyciu rąk bądź specjalnego przyrządu. Robi się go po to, by oczyścić skórę twarzy z zalegających w niej niepożądanych zabrudzeń, nieczystości, czy toksyn. Dzięki temu masażowi poprawia się krążenie krwi, a limfa sprawniej przepływa.
Twarz po takim zabiegu jest przygotowana na to, by odżywcze substancje mogły dotrzeć do głębszych warstw skóry. 

Drenaż limfatyczny można też wykonać, by przyspieszyć wchłanianie się siniaków, 
obrzęków i krwiaków wywołanych np. jakimś urazem, czy operacją. Dzięki temu zabiegowi zmniejsza się widoczność cieni i tzw. worków pod oczami. Skóra twarzy po sesji masażu limfatycznego wręcz promienieje. 
Ten rodzaj masażu zaczyna się od strony mostka, a następnie masażysta przesuwa się w kierunku szyi, twarzy, aż dociera do głowy, która jest masowana na końcu.

Czym charakteryzuje się odmładzający masaż twarzy Tanaka?

Odmładzający masaż twarzy należy stosować zawsze na skórę oczyszczoną, pozbawioną makijażu. Dobrym pomysłem jest także wcześniejsze poddanie skóry peelingowi. Na dłonie nakładamy odpowiednią ilość preparatu, który będziemy wmasowywać w skórę, rozcieramy go i ogrzewamy we wnętrzach dłoni. 
W ramach odmładzającego masażu twarzy możemy wyodrębnić kilka sposobów korzystania z dłoni. Na początek skórę twarzy warto przygotować na masaż poprzez delikatne dotykanie jej i głaskanie całymi dłońmi. Następnie dotyk zamieniamy na opukiwanie twarzy opuszkami palców imitując spadające na skórę krople deszczu. W dalszej kolejności możemy pomasować twarz ruchami okrężnymi, a potem przejść do oklepywania grzbietem dłoni. Po tej czynności warto jeszcze delikatnie poszczypać i pougniatać skórę. Na koniec łagodzimy ruch dłoni i znów wracamy do głaskania twarzy. 

Masaż szyi i dekoltu to pierwszy etap masowania twarzy. Te części ciała podczas masowania twarzy nie mogą być pominięte, zwłaszcza że ślady starzenia się skóry w tych rejonach są bardzo widoczne. Następnie kierując się od dołu twarzy czyli od brody masujemy kolejno pozostałe części twarzy: rejon wokół ust, policzki, nos, skórę wokół oczu (tutaj używamy jedynie dwóch lub nawet jednego palca, operujemy nimi delikatnie, zaczynamy od środka oka i przesuwamy palec nad górną powieką lub wzdłuż linii brwi, a następnie od zewnętrznego kącika oka kierujemy się pod dolną powieką do wewnętrznej części oka), brwi, przestrzeń pomiędzy brwiami i kończymy na czole. Taki masaż powinien trwać około 10 minut. Warto go wykonywać wklepując przy okazji w skórę ulubiony krem w połączeniu z jakimś przyjemnie pachnącym olejkiem (najlepiej naturalnym). Wówczas do masażu dodajemy aromaterapię.

Jakich efektów można się spodziewać po masażu twarzy?

Efekty są zależne od tego czy masaż wykonywany jest regularnie? Masowanie twarzy poprawia ukrwienie skóry oraz przepływ limfy, sprawia, że cera staje się bardziej sprężysta, gładka i rozświetlona. Masując twarz samodzielnie lub u kosmetyczki gwarantujemy sobie piękniejszy, zdrowszy i młodszy wygląd. Wiele osób uważa, że masaż twarzy na zmarszczki działa w sposób spłycający je. Japonka Tanaka stosując swój autorski program masażu twarzy wręcz zredukowała już istniejące bruzdy. Na pewno też takie masowanie relaksuje i rozluźnia spięte m.in. przez stres mięśnie twarzy oraz z pewnością wpływa odprężająco na cały organizm, nie tylko twarz.

Przeciwwskazania do japońskiego masażu twarzy Tanaka.

Istnieją pewne przeciwwskazania do przyjęcia japońskiego masażu twarzy.
Dla własnego bezpieczeństwa nie powinno się poddawać masażowi twarzy m.in. w następujących stanach i schorzeniach:
– stany zapalne skóry
– gorączka
– wysokie nadciśnienie tętnicze krwi
– nowotwory oraz stany pooperacyjne po usunięciu nowotworu
– zapalenie migdałków
– cera naczynkowa
– trądzik (szczególnie trądzik różowaty)
– nadczynność tarczycy
– stan po niedawnej ekstraktacji zęba

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z bezpieczeństwem masażu twarzy powinniśmy się zwrócić do lekarza prowadzącego oraz skonsultować swoje obawy z osobą, która będzie wykonywała masaż.

Jaki jest koszt japońskiego masażu twarzy Tanaka w Joga Studio Plewiska?

Cena masażu trwającego ok. 50 min. wynosi 130 zł.
Konieczne jest wcześniejsze umówienie terminu wykonania masażu.

CZY MASZ JAKIEŚ PYTANIA DOTYCZĄCE
JAPOŃSKIEGO MASAŻU TWARZY TANAKA?

JEŚLI NIE - PO PROSTU...

I USTAL ZE MNĄ JEGO TERMIN 🙂